top of page

Zanim zabiorę Państwa w magiczne miejsca tego świata,
pozwólcie że skreślę parę słów o sobie.

IGUAZU.jpg

Howdy strangers:-)

Nazywam się Wojciech Al Zablocki

... niektórzy dodają mi przydomek; traveler, blogger albo nazwyczajniej podróżnik, a ja określam siebie zwyczajmym człowiekiem, no może czasami zwariowanym i upartym, w każdym razie spełniającym swoje życiowe fantazje.

Moja przygoda z podróżowaniem rozpoczęła się w 2009 roku, całkiem niewinnie krótkim wyjazdem na weekend do Irlandii, od tego czasu przemierzam świat wzdłuż i wszerz, nigdy nie korzystając ze wsparcia finansowego jakichkolwiek instytucji. Odbyłem kilkadziesiąt samotnych podróży po najdziwniejszych i najdalszych zakątkach świata, a moimi idolami od lat są Tony Halik oraz Elżbieta Dzikowska, z pełną świadomością odważył bym się ogłosić światu, że dzięki Tym wspaniałym ludziom spełniam swoje podróżnicze marzenia.

dsc07676.jpg
IMG_9556.jpg

Historia mojej osoby rozpoczęła się w 1978 roku w jednej ze sal szpitala ginekologicznego przy ulicy Klinicznej w Gdańsku. Początkowo zamieszkiwałem gdańskie osiedle Zabianka, następnie Stogi - dzielnice gdańska która raczej wszystkim kojarzy się z wakacjami i z dostępem do plaży. Mając zaledwie 15 lat rozpocząłem współpracę z katolicką rozgłośnią radia PLUS, która w tamtym okresie czasu należała do archidiecezji gdańskiej. Jestem absolwentem Szkoły Podstawowej nr 72, oraz Liceum Ogólnokształcącego nr. XVI w Gdańsku.

Na początku szkoły średniej pod okiem dyrekcji szkoly i wychowawcy zostałem współorganizatorem koncertu charytatywnego pod nazwą "Zwierzak też człowiek" z którego uzbierane fundusze zostały przekazane na schronisko zwierząt w Gdańsku. Impreza miała miejsce w tej samej hali Stoczni Gdańskiej, która dokładnie spłonęła rok później podczas innego widowiska. Mój wkład w promowaniu szkoły szybko zaowocował i jednogłośnie zostałem wybrany gospodarzem klasy, z przydomkiem - "prezes". Jako gospodarzowi udawało mi się organizować wycieczki dla całej klasy i jako jedyni z całej szkoły wyjeżdżalismy corocznie w góry. Dla mnie Gdańsk to najlepsze lata dzieciństwa i młodości. W wieku 18 lat, opuściłem Gdańsk i przeprowadziłem się do Nowego Jorku gdzie kontynuowalem swoją naukę oraz angażowalem się w nowojorskich mediach. W 2000 roku jako student CUNY otworzyłem pierwszą w Nowym Jorku internetową polską rozgłośnie radiową, o nazwie "POLSKIE RADIO 5". Po roku ciężkiej pracy oprócz internetu radio rozpoczęło nadawanie również wieczorami na falach FM w miastach takich jak: Buffalo, NY i Syracuse, NY. Często nasze audycje prowadzone były razem z radiem w Chicago, którzy użyczali nam swojego czasu antenowego.  Brak funduszy na płynne funkcjonowanie radia spowodował że byłem zmuszony do zamknięcia tego przedsięwzięcia i tak w 2006 roku po raz ostatni popłynął sygnał ze studia radiowego.  W między czasie nawiązałem współpracę z TV POLSAT USA, w której to firmie spędziłem 14 lat mojego życia. Od 2015 roku pracuje jako informatyk w jednej z nowojorskich stacji telewizyjnych na stanowisku technika IT, natomiast w wolnym czasie oprowadzam wycieczki po cieśninie wodospadu Niagara, spełniając zarazem swoje podróżnicze marzenia.

bottom of page