W wielkim skrócie

Witam, Mam na imię Wojciech Zablocki. Historia mojej osoby rozpoczyna się w 1978 roku w jednej z sal szpitala ginekologicznego przy ulicy Klinicznej w Gdańsku. Początkowo mieszkaniec gdańskiego osiedla Zabianka, następnie dzielnicy Stogi - dzielnicy gdańska która raczej wszystkim kojarzy się z okresem wakacyjnym, z dostępem do plaży. Mając zaledwie 15 lat rozpoczynam współpracę z katolicką rozgłośnią radia PLUS, która w tamtym czasie należała do archidiecezji gdańskiej. Absolwent Szkoły Podstawowej nr 72, oraz Liceum Ogólnokształcącego nr. XVI w Gdańsku. W liceum jednogłośnie zostaje wybrany gospodarzem klasy, i zostaje mi nadany przydomek - "prezes". Jako gospodarzowi udaje mi się organizować wycieczki dla całej klasy i jako jedyni z całej szkoły wyjeżdżamy corocznie w góry. Dla mnie Gdańsk to najlepsze lata dzieciństwa i młodości. W wieku 18 lat, opuszczam Gdańsk i przeprowadzam się do Nowego Jorku gdzie kontynuuję swoja naukę oraz angażuje się w nowojorskich mediach. W 2000 roku jako student Queensboro CC College otwieram pierwszą w Nowym Jorku internetową polską rozgłośnie radiową, o nazwie " POLSKIE RADIO 5". Po roku ciężkiej pracy oprócz internetu radio rozpoczęło nadawanie również wieczorami na falach FM w miastach takich jak: Buffalo, NY i Syracuse, NY. Brak funduszy na płynne funkcjonowanie radia spowodował że byłem zmuszony do zamknięcia tego przedsięwzięcia i tak w 2006 roku po raz ostatni popłynął sygnał że studia radiowego. Po 22 latach mieszkania w Nowym Jorku, osiedliłem się w stanie Pennsylvania gdzie mieszkam do dzisiaj.

 

Moja historia z podróżowaniem rozpoczyna się w styczniu 2009 roku, początkowo niewinnie od wylotu do znajomych w Irlandii... ale już w marcu tego samego roku odwiedzam Anglię, kilka miesięcy później Francję i Niemcy, to był dopiero początek, nic nie zapowiadało że w przeciągu jedenastu lat odwiedzę 110 krajów... moje życie to jedna wielka podróż :-)

Miłość do podróży dostarcza mi jeszcze większej frajdy od kiedy jestem przewodnikiem po prześlicznym regionie wodospadu Niagara...

ŚWIAT BEZ WYCHODZENIA Z DOMU

    Copyright ©2019-2020  TUTAJ BYLEM LLC

    Wszystkie prawa zastrzeżone

    domena jest wlasnoscia serwisu - TUTAJ BYLEM LLC

    Kopiowanie i rozpowszechnianie zdjęć bez zgody autora zabronione

    157092209360451367.png