top of page

i co dalej ? jak widać staram się jak mogę i czasami prawie staje na głowie aby iść do przodu pomimo tych wszystkich koszmarnych obostrzeń które naprawdę są bardzo uciążliwe. Rozumiem że to wszystko powiedzmy dzieje się dla naszego dobra, mam na myśli testy kowidowe przed podróżą, ale na miłość Boską dlaczego one są czasami takie drogie ? Mam wrażanie że niektóre kraje robią na nich niezły interes (...) Z wirusem pozostaniemy już na długo, o ile nie na zawsze i wszystkim powinno zależeć aby testy były ogólnie dostępne i za przestępną cenę aby każdego było na nie stać.

Stany Zjednoczone w których mieszkam też robią niezła kasę na testach. Testy oczywiście są ogólnie dostępne, ale na wynik trzeba czekać kilka dni, jeżeli chcemy podróżować do kraju który wymaga testy przed podróżą, to trzeba również słono płacić, nawet do $275 na lotniskach, gdzie na wyniki trzeba czekać kilkadziesiąt minut.  Złodziejstwo !!! W jakim my świecie żyjemy ?

Nie jest żadnym sekretem i z największą przyjemnością informuję że testy PCR są dostępne za darmo codziennie od 9 rano do północy na Times Square w okolicach 43-47 ulicy na Manhattanie, i wyniki są dostępne w ciągu dwunastu godzin.

In the meantime (...) daje z siebie wszystko czego rezultatem są wspaniałe wyjazdy.

W styczniu 2021 roku ponownie odwiedziłem karaiby, tym razem malutką wysepkę Antigua i Barbuda. Dużo nie brakowało abym spędził tych parę dni pod gołym niebem, o szczegółach napisałem we wspomnieniach z wyjazdu.

Na początku lutego powinienem przygotowywać się na wypad do Afryki, niestety Gwinea w ostatnich dniach zawiesiła ponownie wydawanie wiz turystycznych, a wszystko było dopięte już na ostatni guzik. Bilet lotniczy i opłata za wizę przepadły nieodwracalnie.

Nikaragua też zaplanowana była pod koniec lutego, linia lotnicza anulowała bilet przekładając go na marzec, ale i na marzec samolot został odwołany (...) następnie lot został przeniesiony na kwiecień, później na maj... aż wreszcie Spirit Airlines anulował wszystkie loty do stolicy Nikaragui - Managua na czas nieokreślony. Pozostał mi jednak voucher który muszę zrealizować do końca roku kalendarzowego.

Nie tracąc czasu, na ostatnią chwilę udało mi się zorganizować wypad do Belize w drugiej połowie lutego, z którego jestem bardzo zadowolony.

Wenezuela... (...) planowany lot był na marzec, ale Caracas nie otworzył jeszcze swoich granic. Bilet i hotel przepadł.

Kwiecień, odbył się wyjazd do Paragwaju.
Czerwiec, odbył się wyjazd do Tanzanii.
Lipiec, odbył się wyjazd do Czarnogory i Serbii
Lipiec, odbył się krótki wyjazd do Polski

W międzyczasie, zaplanowany miałem wyjazd do Grecji i Albanii który miał odbyć się pod koniec sierpnia... niestety Alitalia zbankrutowała i zawiesiła wszystkie loty na trasie z Tirany do Rzymu gdzie miałem mieć przesiadkę, wskutek czego wyjazd przepadł. Linia lotnicza zwróciła jednak całkowity koszt biletu.

Na wrzesień udało mi się kupić... po dobrej cenie bilet do Nikaragui, wyjazd doszedł do skutku, pozostały przepiekne wspomnienia.

Październik, odbył się wyjazd do Północnej Macedoni i Bułgarii
Listopad, odbył się wyjazd do Libanu, Jordanii i.... Syrii !!!

Grudzień... miały być Wyspy Wielkanocne, Urugway i Wodospad Iquazu... niestety LATAM anulował część połączeń, wyjazd przepadł, ale bilet pozostał otwarty, a więc mogę go wykorzystać w następnym roku.

W zamian udałem się do Tunezji i na Maltę.

W sumie odwiedziłem kolejnych 14 państw w 2021 roku.

Mam już plany na 2022 rok, jeśli nic się nie wydarzy to w styczniu odwiedzę Grecję i Egipt, a w lutym malutka wyspę Dominica.

bottom of page